Një djalë 14-vjeçar godet me grusht në fytyrë një krokodil për të shpëtuar pasi bisha e mbyll adoleshentin në nofullat e saj dhe përpiqet ta tërheqë zvarrë drejt vdekjes.

Një adoleshent i shpëtoi për mrekulli nofullave të një krokodili duke e goditur në kokë. Om Prakash Sahoo, 14 vjeç, ishte me miqtë e tij në lumin Kani në Indi, kur bisha e copëtoi nën ujë dhe e tërhoqi zvarrë drejt vdekjes. 1Adoleshentja arriti të shpëtojë nga nofullat e krokodilitKredia: Alamy... lexoni më shumë

Një djalë 14-vjeçar godet me grusht në fytyrë një krokodil për të shpëtuar pasi bisha e mbyll adoleshentin në nofullat e saj dhe përpiqet ta tërheqë zvarrë drejt vdekjes.

Një adoleshent i shpëtoi për mrekulli nofullave të një krokodili duke e goditur me grusht në kokë. Om Prakash Sahoo, 14 vjeç, ishte me miqtë e tij në lumin Kani në Indi, kur bisha e copëtoi nën ujë dhe e tërhoqi zvarrë drejt vdekjes. 1 Adoleshenti arriti të shpëtojë nga nofullat e… lexoni më shumë

Ika nga familja ime me incest Amish kur isha 18 vjeç

Një nënë e rritur në Amish ka treguar sesi gratë dhe fëmijët i nënshtroheshin abuzimit të tmerrshëm seksual dhe "refuzoheshin" nga familjet e tyre nëse shkelnin rregullat. Kur 36-vjeçarja Emma Gingerich u largua nga jeta e vetme që kishte njohur ndonjëherë në moshën 18-vjeçare, ajo kishte vetëm një arsim në klasën e nëntë... lexoni më shumë

Misteri kur një inxhinier britanik 37-vjeçar u qëllua për vdekje me dy shokë në një supermarket meksikan teksa bënte pazar

Një BRITANI është qëlluar për vdekje në një supermarket meksikan së bashku me dy miqtë e tij, kur prindërit e tij të shqetësuar thonë se ai ishte "në vendin e gabuar në kohën e gabuar". Inxhinieri i softuerit Ben Corser, 37 vjeç, nga Cornwall, u qëllua duke kryer punë në Colima, Meksikën perëndimore, në… lexoni më shumë

Peshkaqeni 'Zombie' sulmon prenë centimetra nga zhytësi i habitur

Është momenti i tmerrshëm kur një peshkaqen "zombi" sulmon prenë e tij nga një zhytës i habitur dhe të gjithë thonë të njëjtën gjë. Euan Rannachan, 36 vjeç, ishte në ishullin Guadalupe, rreth 200 kilometra larg bregut të kontinentit të Meksikës, kur peshkaqeni i bardhë u shfaq dhe mbeti në ujë. … lexoni më shumë

Putin u trajtua për 'kancerin e avancuar në prill' pasi 'fundi mund të jetë afër' për tiranin e Kremlinit, thonë shefat e spiunazhit amerikan

I sëmurë Vladimir Putin u trajtua për kancer të avancuar në prill, thonë shefat e spiunazhit amerikan. Zyrtarët e lartë thuhet se kanë thënë se ndihmësit brenda Kremlinit "ndjejnë se fundi është afër" për diktatorin 69-vjeçar rus. 2Presidenti rus Vladimir PutinKredia: AP 2Putin takohet me Boris Titov, përfaqësues të… lexoni më shumë

Çfarë është rinoplastika dhe cilat janë përfitimet e saj?

   Për arsye shëndetësore ose estetike, rinoplastika është një opsion i mundshëm për riformimin ose riparimin e hundës. Gjithnjë e më shumë njerëz po i drejtohen kësaj procedure për të zgjidhur një problem specifik të hundës. Por çfarë është saktësisht dhe cilat janë përfitimet kryesore? Artikulli ynë i sotëm synon të sqarojë… lexoni më shumë

Çfarë është Merchandising dhe për çfarë shërben?

Rentabiliteti i një tregtie shkon përtej dëshirës, ​​pasi nevojiten teknika që kontribuojnë në atë që aspirohet të arrihet. Sot, marketingu përdor njohuri të ndryshme që janë adoptuar ndër vite për të stimuluar blerjet nga klientët. Merchandising për kompanitë është… lexoni më shumë

Barack Obama kryeson homazhet e Jubileut Platinum për Mbretëreshën nga e gjithë bota ndërsa Papa dhe Macron dërgojnë mesazhe

Barack Obama tha se mbretëresha "më kujton gjyshen time" ndërsa personalitete nga e gjithë bota e uruan monarkun për rekordin e saj të 70 viteve në fron. 96-vjeçari është monarku i parë britanik që feston një jubile platini dhe fansat mbretërorë në mbarë botën kanë... lexoni më shumë

Mamaja u përdhunua në tren nga inspektori i biletave dhe tre të tjerë pasi u josh në klasin e parë

Një nënë dyshohet se u përdhunua në grup në një tren nga një inspektor biletash dhe tre burra të tjerë pasi u josh në karrocën e klasit të parë. Nëna e re e dy fëmijëve liroi vendin e saj të klasës ekonomike pasi iu ofrua një ndarje me ajër të kondicionuar gjatë... lexoni më shumë

A %d blogerëve u pëlqen kjo: