14-годишно момче удира крокодил во лицето за да побегне откако ѕверот го заклучил тинејџерот во вилиците и се обидел да го одвлече до смрт.

Тинејџер за чудо ги избегна вилиците на крокодил удирајќи го по глава. Ом Пракаш Саху (14) бил со своите пријатели во реката Кани во Индија кога ѕверот го растргнал под вода и го одвлекол до смрт. 1Тинејџерот успеал да побегне од вилиците на крокодилотКредит: Алами... читај повеќе

14-годишно момче удира крокодил во лицето за да побегне откако ѕверот го заклучил тинејџерот во вилиците и се обидел да го одвлече до смрт.

Тинејџер за чудо ги избегна вилиците на крокодил удирајќи го со тупаница во главата. Ом Пракаш Саху (14) бил со своите пријатели во реката Кани во Индија кога ѕверот го растргнал под вода и го одвлекол до смрт. 1 Тинејџерот успеал да побегне од вилиците на… читај повеќе

Побегнав од моето инцестуално семејство Амиши кога имав 18 години

Мајка која е израсната во Амиши откри како жените и децата биле изложени на ужасно сексуално злоставување и „отфрлени“ од нивните семејства доколку ги прекршат правилата. Кога 36-годишната Ема Гингерич побегна од единствениот живот што некогаш го знаела на 18-годишна возраст, таа имала само деветто одделение... читај повеќе

Мистерија како 37-годишен британски инженер застрелан со двајца пријатели во мексикански супермаркет додека купувал

БРИТАНЦ е застрелан во мексикански супермаркет заедно со неговите двајца пријатели, кога неговите вознемирени родители велат дека бил „на погрешно место во погрешно време“. Софтверскиот инженер Бен Корсер (37) од Корнвол бил застрелан додека извршувал обврски во Колима, западно Мексико, на... читај повеќе

Ајкулата „зомби“ го напаѓа пленот на сантиметри од зашеметен нуркач

Тоа е застрашувачкиот момент кога ајкулата „зомби“ го напаѓа својот плен неколку сантиметри од зашеметен нуркач, и сите тие го кажуваат истото. Еуан Раначан (36) бил на островот Гвадалупе, на околу 200 километри од брегот на копното Мексико, кога се појавила големата бела ајкула и останала во водата. … читај повеќе

Путин се лекуваше од „напреднат рак во април“ бидејќи „можеби е близу крајот“ за тиранинот од Кремљ, велат шефовите на американските шпиони

Болниот Владимир Путин во април се лекуваше од рак во напредна фаза, соопштија шефовите на американските шпиони. Високи функционери, наводно, рекле дека помошниците во Кремљ „чувствуваат дека е близу крајот“ на 69-годишниот руски диктатор. 2Рускиот претседател Владимир ПутинКредит: АП 2Путин се сретна со Борис Титов, претставник на… читај повеќе

Што е ринопластика и кои се нејзините придобивки?

   Од здравствени или естетски причини, ринопластиката е остварлива опција за преобликување или поправка на носот. Сè повеќе луѓе се свртуваат кон оваа процедура за да решат одреден проблем со носот. Но, што точно е тоа и кои се главните придобивки? Нашата денешна статија има за цел да ги разјасни… читај повеќе

Што е мерчендајзинг и за што служи?

Профитабилноста на трговијата оди подалеку од желбата, бидејќи се потребни техники кои придонесуваат за она што се стремиме да се постигне. Денес, маркетингот користи различно знаење што е усвоено со текот на годините за да ги стимулира купувањата од страна на клиентите. Мерчендајзингот за компаниите е… читај повеќе

Барак Обама ја предводи платинестата јубилејна почит на кралицата од целиот свет додека папата и Макрон испраќаат пораки

БАРАК Обама рече дека кралицата „ме потсетува на баба ми“ додека личности од целиот свет и честитаа на монархот за рекордните 70 години на тронот. Овој 96-годишник е првиот британски монарх кој прославил платинест јубилеј, а кралските обожаватели ширум светот имаат ... читај повеќе

Мама силувана во воз од инспектор за билети и уште тројца други откако била намамена во прва класа

Мајка била наводно групна силувана во воз од инспектор за билети и уште тројца мажи откако била намамена во вагонот од прва класа. Младата мајка на две деца го ослободи своето место во економска класа откако и беше понудена климатизирана преграда за време на ... читај повеќе

A %d на блогерите им се допаѓа ова: